Powtórka z języka angielskiego tuż przed maturą

9 kwietnia 2019

To już zdecydowanie ostatni dzwonek na powtórzenie wiadomości do egzaminu maturalnego. Czasu zostało akurat tyle, aby uczniowie mogli zdobyta wiedzę w głowach poukładać i usystematyzować. Mogą to zrobić mając odpowiednie pomoce naukowe. Longman Repetytorium Maturalnejest znakomitym podręcznikiem na taką okazję. Dzięki odpowiedniej formie w jakiej przekazane są informacje, uczniowie zdążą materiał powtórzyć i zapisać w swojej długotrwałej pamięci. Na tyle skutecznie, aby w trakcie egzaminu można było wydobyć wszystko co potrzebne. Wiadomości poukładane i posegregowane w głowie, to klucz do sukcesu na każdym egzaminie. Matura jest dodatkowo obarczona dużym stresem, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi podręcznikowych.

Matura z języka angielskiego.

Każdy przedmiot maturalny wymaga systematycznej nauki. Obcy język musi być powtarzany z większą częstotliwością, gdyż nieużywany ucieka z pamięci. Gdy wiadomości przyswajane są w odpowiedni sposób, zachowując pewne schematy, łatwiej przyswoić nawet rozległą wiedzę. Język angielski jest lubianym przez uczniów przedmiotem. Co ułatwia w pewien sposób naukę. Przed samymi egzaminami warto powtórzyć całość materiału dzięki wskazówkom z dodatkowych podręczników. “Longman Repetytorium Maturalne” Wydawnictwa Pearson Education – ułatwia powtórki, gdyż zawiera materiał pogrupowany i odpowiednio wyeksponowany. Zarówno do egzaminu ustnego jak i pisemnego, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Dlaczego właśnie po ten podręcznik warto sięgnąć tuż przed maturą?

Repetytorium jak sama nazwa wskazuje to materiał zebrany, wyselekcjonowany i pogrupowany. Pozwoli w szybki sposób:

Jeżeli powtarzać materiał to tylko z takim gotowym zestawem do nauki. Należy pamiętać, że nie wystarczy się uczyć, ale trzeba się nauczyć. A efektywność jest uzależniona od metod pracy. Sposób nauczania jest ważniejszy niż ilość czasu, który poświęca się na naukę. “Longman Repetytorium Maturalne” pozwoli opanować odpowiedni system nauki samodzielnie, dzięki zawartym wskazówkom. Zawiera ćwiczenia i gotowe odpowiedzi co pozwala, aby uczeń rozwiał wszelkie swoje wątpliwości i zapamiętaj właściwą wiedzę.

Egzamin maturalny zbliża się nieubłaganie, każdy moment warto wykorzystać więc na powtórki. Wszystko się uda, gdy zabierzemy się do tego w odpowiedni sposób.

Tagi
Kategoria Książki #Matura #Podręczniki #Poradnik